Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské rybářské náborové závody 11.6.2022 Berounka 3

13. 6. 2022
AHOJ PŘÁTELÉ PETROVA CECHU.
V sobotu 11.6.2022 pořádala ČRS MO Beroun Dětské rybářské náborové závody,které se konaly pod záštitou Středočeského územního svazu.
V pátek v odpoledních hodinách začala příprava „campu“…stany,stoly,lavice,navézt občerstvení,zajistit pro děti i rodiče veškeré zázemí atd.
Část organizačního týmu včetně několika dětí bivakovala na základně z pátku na sobotu.Ladili se detaily sobotního závodu,děti si večer zachytali,grilovali se klobásky a zahráli jsme i karty.
V sobotu ráno jsme byli na vše připraveni a děti s rodiči začali přijíždět už s nečekaným předstihem.
Od 8.00 hodin začalo losování lovných míst „po předchozích zkušenostech si děti vybírají lovná místa dle pořadí v jakém se dostaví…někdy přijede sourozenců více a za mne je to lepší i pro rodiče.
Sešlo se celkem 25 závodníku z původně přihlášených 33 dětí, ale i tak krásná účast.
V 8.30 hodin byl zahájen start závodu.
Děti zkoušeli různé taktiky…plavaná, položená, feeder ale i lov na bič. Počasí nám přálo-bylo strašné horko a to byl možná zádrhel toho,že ryba vůbec nespolupracovala. Po dvou hodinách závodu jsme odpískali poločas.Děti dostali na svačinu párky,limonádu(kterou měli po celou dobu závodu zdarma),koblihy,buchty a sušenky,ale i grilované klobásy.Pro rodiče byl připraven stejný výběr včetně kávičky,čajíku,nealko pivečka atd.
V 11.00 hodin start druhého kola závodu. Otočil se vítr proti proudu a čekalo se na více záběrů,ale bylo to ještě smutnější než první kolo. Berounka je těžká a nevyzpytatelná řeka.Ze všech 25 dětí se podařilo ulovit rybu pouze pěti z nich.Nu což,taková rybařina někdy je.Do konce závodu ve 13.00 hodin se to nějak nezměnilo.Chtěl bych ale děti pochválit za to,že i když ryba nešla tak i přes to všechno bojovali i v tom úmorném vedru až do konce a nevzdali to.
Ve 13.00 ukončení závodu,sečtení výsledků a vyhlášení .Byly oceněny všechny děti. První tři místa poháry věcnými cenami a medailemi.Pohárem a cenami byla oceněna i Největší ryba závodu a i Nejmladší účastník závodu(podotýkám ve věku 3let)..snažil se strašně mooooc.Všechny ostatní děti dostali medaile a tašky s cenami.
Tímto bych chtěl za podporu a sponzorské dary poděkovat ČRS MO Beroun,ČRS Středočeský územní svaz-Odbor mládeže,RP U Habakuka,RP Robert Anýž, fa.NIKL Carp Specialist,Auto- Drupol Zdice Škoda- Volkswagen,SZIF a další…pokud jsem na někoho jmenovitě zapomněl-omlouvám se,ale velice děkuji.
Velký DÍK patří i dětem,rodičům za doprovod a podporu a samozřejmě celému organizačnímu týmu a partě nadšenců za obětavost a čas věnovaný přípravě těchto skvělých akcí. Není nic krásnějšího,než vidět úsměch,spokojenost a radost ve tvářích dětí.
DĚKUJEME!!!
Za VýborČRS MO Beroun Růžička Václav.