Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ocenění Rybářských kroužků a vedoucích roku ČRS SÚS 2019.

4. 12. 2019

Zasedal odbor mládeže SÚS

Odbor mládeže SÚS se v úterý (3. 12.) sešel na svém letošní posledním zasedání a zabýval se shrnutím a kontrolou vyúčtování podzimní částí „vodníků“, finalizací dotací MŠMT, vyhodnocením Kroužku roku a vedoucího roku 2019, plánem práce na rok 2020 a vyhodnocením nejúspěšnějších mládežnických sportovců za rok 2019.

Všechny podklady k vyúčtování akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“ za podzimní kolo 2019 byly doplněny, finální zpráva se zpracovává k předaní poskytovateli dotace na tento projekt – Středočeskému kraji.
Podzimního kola se zúčastnilo 978 dětí a 11 místních organizací. Opět jsme tak dostali k vodě téměř tisícovku dětí. Děkuji všem, kdo se do této akce zapojil.

Odbor se rovněž zabýval uzavřením dotace MŠMT na volnovíkendové akce a tábory, která již byla zadministrována, a žadatelé z řad MO SÚS vyčerpaly celkem 168 000 Kč, jež jim budou v nejbližší době proplaceny.

Vyhodnoceny byly také nominace na Kroužek roku a vedoucí roku, kterými se nakonec staly kroužek MO Beroun s vedoucím Václavem Růžičkou a kroužek MO Čelákovice s vedoucím Jiřím Škabou. Titul Skokan roku za největší pokrok v práci s mládeží v letošním roce získal kroužek MO Sedlčany.

Velmi oceňujeme práci ve všech kroužcích našeho ÚS, za kterou děkuji. I když nejste mezi oceněnými, vaší práce si vážíme a berte to jako výzvu, abychom s oceněním příští rok jeli právě k vám.

Dalším bodem schůze odboru mládeže byl plán práce na rok 2020. Již v březnu bude pro vedoucí uspořádán aktiv, na němž se přítomní dozví, jak a kde čerpat dotace, nebude chybět zájmová pedagogika, ale ani informace o tom, jak prezentovat svoji práci. Následně proběhne kurz zdravotníka ZZA, kdy účastníci obdrží certifikát první pomoci.

Obě akce jsou v dlouhodobém záměru odboru mládeže, kterým je posilovat kvalifikaci vedoucích rybářských kroužků.

Odbor se také zabýval náborovou akcí „vodníků“ v příštím roce s tím, že pokud to bude jen trochu možné, navštíví danou akci některý z členů odboru mládeže.

V neposlední řadě se hovořilo o závodě „O pohár předsedy SÚS“, který se bude konat 6. 6. 2020 v Běle pod Bezdězem, ale také o letních táborech a dalších akcích.

Posledním bodem bylo vyhlášení nejúspěšnějších dětí a mládežníků v oblasti sportu za rok 2019, zprava z průběhu ocenění již byla uveřejněna.

Jiří Eichler, vedoucí odboru mládeže SÚS