Jdi na obsah Jdi na menu
 


PETICE

9. 1. 2021

Dobrý den,

 
obracím se na vás po dnešním odevzdání úlovkového lístku a hovoru s panem hospodářem, jako váš dlouholetý člen, vášnivý rybář a milovník přírody s prosbou o pomoc při zastavení podnikatelského záměru zastavět celý pravý břeh řeky od Ptáku až k Hýskovu. 
 
Soukromý developer přišel před Vánoci s plánem vystavět na poli na Ptáku pár desítek domů, ale při jednání zastupitelstva 22.12.2020 přibyl argument, že pozemky darované městu budou mít avizovanou hodnotu, jen pokud se změní na stavební. V takovém případě se ale nebavíme o zastavění jen pole směrem od chatové oblasti do Hýskova, ale zastavění všech polí v lokalitě Na Ptáku.
 
Tento záměr soukromého developera bohužel prosazuje velice vehementně současné vedení berounské radnice v čele se starostkou Chalupovou a místostarosty Mišinou a Tomčem. 
Domníváme se, že realizace záměru by byl zločin nejen z hlediska rybaření, ale i kvůli nenávratnému zničení celého břehu řeky, kde žijí ledňáčci, vydry a další vzácná zvířata...
Do této lokality chodím mnoho let vláčet, můj děda, legenda berounských rybářů František Hlaváček, tam míval loď a když jsem se dozvěděl, že to chce radnice zničit, řekl jsem si, že by se děda obracel v hrobě, kdybychom tuhle lumpárnu dopustili.
 
Panem opozičním zastupitelem Voldánem byla vytvořena petice, která má dnes již 1000 hlasů. Potřebujeme nutně další dva tisíce, aby se petice stala závaznou a záměr neprošel. Petice s informacemi je k podpisu na adrese:
 
Vámi spravovaná berounská organizace má 850 členů a věřím, že drtivá většina z nich by byla z plánované zástavby velmi rozčarovaná, pokud nám pomůžete je zapojit do petice, významně přispějete k zachování stávajícího přírodního prostředí nejen pro nás rybáře...
 
Pokud souhlasíte, bylo by prosím možné u vás na organizaci vystavit podpisové archy s peticí a vystavit zprávu o petici na vašem webu? Nebo ideálně předat případně emailem členům odkaz na petici? Za cokoliv budeme moc vděční.
Rád zodpovím vaše případné dotazy na tomto emailu, příp. na telefonu 773 182 104.
 
S přáním úspěšného roku 2021
 
Michal Kovářík
předseda spolku Beroun Srdcem o.p.s.